Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie zboží Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

WJENZEK (ČR)

Naše nosiče Wjenzek jsou použitelné na 99 % typů automobilů s tažným zařízením.

Tažné zařízení je nutnou podmínkou pro upevnění našich nosičů.

Všechny nosiče Wjenzek mají certifikaci č. 8SD2931 Ministerstva dopravy ČR,

prošly testy státní zkušebny TŰV – SŰD v Praze a byly zkoušeny v reálných a náročných podmínkách české silniční sítě. Úspěšně dopadly i testy po evropských cestách i necestách (Balkán).

Nosič Wjenzek – typ ALFA v duralovém provedení

je v současné době testován v Holandsku a v nejbližší době bychom měli získat evropskou certifikaci.

Wjenzek zaručuje snadnou, bezpečnou a pohodlnou přepravu Vašich jízdních kol.

U našich nosičů nepotřebujete svaly Herkula ani žebřík, neruší Vás ani hukot kol na střeše za jízdy ani vysoká spotřeba PHM. Nemění se jízdní vlastnosti automobilu. Nosiče byly testovány i v 200 km rychlosti, přesto, obzvláště na našich cestách, doporučujeme rychlost omezit na 130 km/hod. Našimi výrobky lze přepravovat kola silniční, horská, treková, trialová i dětská.

Výrobky Wjenzek jsou navrženy tak,aby co nejvíce vyhovovaly uživateli.

Upevnění nosičů na kouli tažného zařízení i samotných kol je rychlé a snadné, že je bez problému zvládne i hezčí polovina populace. Samotný nosič na tažné zařízení i jízdní kola v nosiči jsou uzamykatelné, přesto doporučujeme kola v nosiči uzamknou ještě lanovým zámkem. Všechny nosiče Wjenzek jsou sklopné i s upevněnými koly, to znamená, že umožňují přístup do zavazadlového prostoru automobilu kdykoliv během výletu či dovolené aniž by bylo nutno kola sundávat.Při normální manipulaci s našimi nosiči jsou Vaše kola zabezpečena proti jakémukoliv poškození během transportu.

Zadní nosiče kol Wjenzek vyrábíme ocelové a duralové.

Našimi nosiči lze převážet maximálně čtyři kola. Základní typy jsou pro 2 kola a pro 3 kola. Nosič typu OFFROAD je určen pro terénní automobily, případně pro speciální typy automobilů SUV, dodávkových automobilů aj., kde jsou dlouhé a kolmé dveře. I na tento typ lze použít adaptér.

V případě zájmu o určitý typ našeho nosiče Vám doporučujeme si zkontrolovat svislé zatížení tažného zařízení v technickém průkaze a porovnat jej se součtem hmotnosti nosiče a max. hmotnosti nákladu (viz produkty), abyste se vyhnuli případným problémům s policejní kontrolou. Nosnost našich nosičů je testovaná s nákladem přesahujícím o 20% max. nosnosti nákladu.

Více o jednotlivých typech základních nosičů Wjenzek naleznete v "produktech".

Adaptéry jsou přídavná zařízení použitelná na základní typy nosičů umožňující transport jednoho kola navíc. Jednoduchým, rychlým a bezpečným způsobem se adaptér upevní na nosič. Upevnění jízdního kola na adaptér se provádí stejně jako na vlastním nosiči, je tedy stejně pevné a bezpečné, pouze s tím rozdílem, že uchycení rámu kola na adaptéru se provede speciální upínkou (je součástí adaptéru) za rám posledního kola na nosiči.

U nosičů typu MEDA a OFFROAD lze Adaptér MEDA kdykoliv dokoupit a nainstalovat na již dříve zakoupený nosič. U nosičů typu ALFA je třeba zvážit jakou verzi nosiče koupit, zda s adaptérem nebo bez. Dodatečná montáž adaptéru by byla značně problematická.

K průkaznosti certifikátu podle české vyhlášky stačí výrobní štítek.

Doporučujeme však vozit spolu s technickým průkazem vozidla i kopii našeho certifikátu, který je přílohou záručního listu.

U zadních nosičů Wjenzek,

stejně jako u všech ostatních zadních nosičů je třeba přemístit zadní SPZ z vozidla na nosič, jelikož v České republice zatím nelze získat třetí SPZ.

K přednostem zadních nosičů Wjenzek patří především cena

a technické vlastnosti ve své kategorii, rychlá a jednoduchá montáž a demontáž, skladovatelnost, úspora PHM, přístup do zavazadlového prostoru, jednoduché a bezpečné uchycení jízdních kol zamezující jejich poškození.

Katalog

Seznam

Řadit dle

V sekci není žádný produkt.